۲۲ فوتی و بستری ۲۱۳ بیمار مبتلا به کرونا ویروس در مراکز درمانی استان اصفهان

۲۲ فوتی و بستری ۲۱۳ بیمار مبتلا به کرونا ویروس در مراکز درمانی استان اصفهان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت:در شبانه روز گذشته ۲۱۳ بیمار مبتلا به کرونا ویروس در مراکز درمانی استان اصفهان بستری شده اند.

 

 

 

آرش نجیمی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: تعداد ۲۱۳ مورد بیمار جدید از افراد مشکوک به کرونا ویروس با علائم بالینی در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری شدند.

او اضافه کرد: در همین زمان تعداد ۱۳۲ نفر از بیماران مبتلا به کرونا که در ۲۲ مرکز درمانی و بیمارستان‌های استان به جز کاشان و آران و بیدگل تحت مراقبت بودند با بهتر شدن وضعیت عمومی‌شان ترخیص شدند و لازم است که در قرنطینه دوره نقاهت بیماری را بگذرانند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که آمار مبتلایان به کرونا را در روز گذشته را ۲۶۹ نفر اعلام کرده بود، تصریح کرد: اکنون تعداد کل بیمارانی که در شهرستان‌های استان به جز کاشان و آران و بیدگل با تشخیص کرونا بستری هستند یک هزار و ۹۷۶ نفر است که از این تعداد ۳۳۹ نفر وضعیت وخیم‌تری دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه و آی سی یو‌های مراکز درمانی در حال دریافت خدمات درمانی هستند.

نجیمی خاطرنشان کرد: آمار تعداد کل موارد مثبت ابتلاء به ویروس کرونا از ابتدا تاکنون ۸۸۸ نفر است و طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۳ نفر کل بیماران فوت شده مشکوک به کرونا ویروس در استان بودند که از این تعداد ۲۲ نفر فوتی مثبت قطعی به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان اصفهان بودند.