واکنش رئیس مجمع نمایندگان استان به احتمال تغییر در مدیریت ورزش اصفهان

واکنش رئیس مجمع نمایندگان استان به احتمال تغییر در مدیریت ورزش اصفهان

واکنش رئیس مجمع نمایندگان استان به احتمال تغییر در مدیریت ورزش اصفهان

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: برخی نمایندگان استان از مدتی پیش به‌دنبال جابه‌جایی در مدیریت ورزش اصفهان بودند که در چند ماه اخیر قوت گرفته اما از اینکه این موضوع قطعی شده یا خیر اطلاعی ندارم.

حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره خبرهایی که در مورد احتمال تغییرات قریب‌الوقوع در مدیریت ورزش اصفهان به گوش می‌رسد اظهار داشت: شخصاً خیلی به‌دنبال مسائلی مانند اینکه کدام مدیر برود و کدام مدیر برگردد نبودم و نیستم. تذکری هم که مدتی پیش به وزیر ورزش و جوانان دادم درباره روسای هیئت‌های ورزشی استان اصفهان بود.

وی افزود: متأسفانه در ریاست هیئت‌های ورزشی استان اصفهان به اهلیت و تخصص افراد توجه نمی‌کنند و گاهی به مدیر تذکر داده می‌شود که یک رئیس هیئت چه تخصصی درباره آن رشته دارد. متأسفانه این موضوع در برخی فدراسیون‌ها نیز دیده می‌شود و در برخی موارد وزیر نیز تخلف می‌کند و افرادی که هیچ اطلاعاتی درباره یک رشته ندارند، سرپرست و سپس با لابی رئیس فدراسیون می‌شوند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه گاهی برای توجیه این اقدام گفته می‌شود این شخص می‌تواند پول به ورزش بیاورد، ادامه داد: اگر بررسی کنید می‌بینید که در استان اصفهان برخی شهرداران مناطق و برخی فرمانداران ریاست هیئت‌های ورزشی را بر عهده دارند، در حالی که بعضاً یک فرماندار نمی‌تواند شهرستان خود را مدیریت کند چه برسد به اینکه هیئتی ورزشی که نیاز به رسیدگی دارد را مدیریت کند.

وی گفت: در برخی موارد این افراد برای اینکه بودجه مورد نیاز هیئت‌ها را تأمین کنند، هزینه‌هایی به برخی شرکت‌ها تحمیل می‌کنند که این امر در ورزش زیاد مناسب نیست.

موسوی لارگانی تصریح کرد: درخواست من از وزیر ورزش و جوانان این بود که نه‌تنها در استان اصفهان بلکه در کل کشور جلوی برخی رانت‌ها را بگیرد. هدف ورزش سلامتی افراد و پر کردن اوقات فراغت جوانان است و نباید عده‌ای افراد سیاسی بخواهند از جایگاه آن بهره‌برداری کرده و در زمان‌های مختلف از آن سوءاستفاده کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا در گذشته در این مورد به مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز تذکر داده است، اضافه کرد: بله زمانی که موضوعی را با مدیر پایین‌دستی مطرح می‌کنیم و توجهی نمی‌شود به سراغ مدیر بالادستی و وزیر می‌رویم. سوال اینجاست که برخی افراد که در هیئت‌های استان اصفهان حضور دارند، جایگاه اجرایی و بعضاً سیاسی آنها چه ارتباطی با ورزش داشته که رئیس هیئتی ورزشی شده‌اند؟

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان درباره اینکه گفته می‌شود مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان به‌زودی معرفی می‌شود، گفت: اطلاع دقیقی در این مورد ندارم. چندین ماه است که بحث تغییر مدیریت مطرح شده و شاید یکی دو سالی است که برخی نمایندگانی که دیدگاه سیاسی داشته و برنامه‌های آنها با مدیرکل فعلی ورزش و جوانان استان زاویه دارد، پیگیر تغییر ایشان بوده‌اند و این بحث از چند ماه پیش قوت گرفته اما اطلاع دقیقی از اینکه این موضوع قطعی شده است یا خیر ندارم.