مسابقات شمشیربازی المپیاد نخبگان ایرانیان ‌به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود

مسابقات شمشیربازی المپیاد نخبگان ایرانیان ‌به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود

مسابقات شمشیربازی المپیاد نخبگان ایرانیان ‌به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود

رئیس هیئت شمشیربازی استان اصفهان گفت: مسابقات شمشیربازی المپیاد نخبگان ایرانیان در شهریورماه سال جاری به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.

درباره شرایط و آخرین برنامه‌های هیئت شمشیربازی استان اصفهان اظهار داشت: مسابقات شمشیربازی المپیاد نخبگان ایرانیان در شهریورماه سال جاری به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود که در همین راستا تیم‌های اصفهان در تمام رده‌های سنی در حال تمرین جهت کسب آمادگی برای شرکت در این رقابت‌ها هستند.

وی با اشاره به این‌که ورزشکاران اصفهان زیر نظر 6 مربی در حال تمرین هستند، تصریح کرد: این رقابت‌ها در 3 رشته فلوره، اپه و سابر برگزار می‌شود که رقابت‌های بانوان از 4 تا 6 شهریور و رقابت‌های آقایان از 7 تا 9 شهریورماه به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.

رئیس هیئت شمشیربازی استان اصفهان به برگزاری رقابت‌های آسیایی پیشکسوتان اشاره و بیان کرد: این رقابت‌ها 21 مردادماه برگزار می‌شود و 3 نفر از 5 بازیکن تیم ملی از استان اصفهان هستند.

وی به وضعیت تیم‌های شمشیربازی جوانان و نوجوان استان اشاره و تصریح کرد: رقابت‌های کشوری این 2 رده سنی پس از المپیاد نخبگان برگزار می‌شود و برگزیدگان این رقابت‌ها به اردوهای تیم ملی دعوت می‌شوند.

رضایی درباره لوازم ورزش شمشیربازی و مشکلات ورزشکاران این رشته برای تهیه ملزومات شمشیربازی گفت: تلاش کردیم با ایجاد یک تعاونی در هیئت شمشیربازی وسایل این رشته را بدون سود و هزینه حمل و نقل برای ورزشکاران به فروش برسانیم و برای برخی از ورزشکارانی نیز که مشکلات مالی دارند تسهیلات خاصی در نظر گرفته شده است.

وی در پاسخ به این سوال که ورزشکاری که قصد دارد وارد رشته شمشیربازی شود به چه مقدار هزینه نیازمند است، بیان کرد: با توجه به افزایش هزینه‌ها در بیشتر رشته‌ها، هزینه‌های این رشته برای یک ورزشکار حدود 2 میلیون تومان است.

رئیس هیئت شمشیربازی استان اصفهان ادامه داد: در ابتدا از افراد علاقه‌مند استعدایابی به عمل می‌آید و سپس به افراد منتخب و همچنین به ملی‌پوشان برای خرید تجهیزات این رشته کمک می‌شود.

وی درباره وضعیت مالی هیئت شمشیربازی استان اصفهان گفت: این هیئت نیز مانند سایر هیئت‌های ورزشی استان اصفهان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند، اما با کمک‌های اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان و همچنین تشکیل هیئت رئیسه در هیئت شمشیربازی استان اصفهان در حال رفع و پیگیری مشکلات مالی هستیم.