ذوب‌آهن شرایط سختی دارد؛ همیشه بین سرخابی‌ها و سایر تیم‌ها تفاوت گذاشته‌اند

مدافع سابق ذوب‌آهن با گلایه از عدم حمایت از ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا گفت: در فوتبال ایران همیشه بین استقلال و پرسپولیس با سایر تیم‌ها فرق قائل شده‌اند و این یک مسئله‌ همیشه بوده است.

محمد صلصالی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به بازی حساس تیم‌های الاتحاد و ذوب‌آهن در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: ذوب‌آهن چند مهره اصلی‌اش را از دست داده و به نظر من شرایط این تیم نسبت به سال گذشته سخت‌تر شده است و مهره‌های جایگزین بتوانند بازی خوبی انجام دهند. با توجه به اینکه با تیم خوبی هم در مرحله یک‌هشتم نهایی روبه‌رو شده‌اند و با توجه به شرایط بین 2 کشور، ذوب‌آهن نماینده تمام ایران محسوب می‌شود. بازی رفت بسیار مهم است و بتوانند سربلند از زمین بیرون بیایند.

وی افزود: اگر لیگ آغاز می‌شد و ذوب‌آهن می‌توانست چند بازی انجام داده و سپس راهی لیگ قهرمانان شود، بیشتر به سودش بود. درست است که ذوب‌آهن چند بازی دوستانه انجام داده و مهره‌های جایگزین را محک زده است، اما اگر در لیگ چند بازی انجام می‌داد خیلی بهتر بود.

مدافع سابق ذوب‌آهن ادامه داد: در شرایط فعلی دیدار فردا شب، نخستین بازی رسمی ذوب‌آهن در فصل جدید است. بازی تدارکاتی و اردوهای تدارکاتی عربستانی‌ها با ایرانی‌ها فاصله زیادی دارد، ذوب‌آهن امسال اردوی خارجی برگزار نکرده و تنها در اهواز به خاطر تشابه آب و هوا اردو زده است. شرایط ذوب‌آهن خیلی سخت است و امیدوارم با تدابیری که می‌اندیشند، نتیجه بگیرند.‌‌

وی با بیان اینکه هر 2 تیم الاتحاد و ذوب‌آهن شناخت دقیقی از ترکیب تیم مقابل ندارند، تصریح کرد: هر 2 تیم بازی رسمی انجام نداده‌اند و به همین دلیل شناخت کافی از هم ندارند و در نیمه نخست این دیدار، بازی تا حدودی برای هر 2 تیم گیج‌کننده است و صرف محک زدن و آنالیز تیم‌ حریف می‌شود.

«ذوب‌آهن در سال 2010 با الاتحاد هم‌گروه بود. شما در آن دوره عضو تیم فوتبال ذوب‌آهن بوده و مقابل الاتحاد بازی کرده‌اید، چه تفاوتی بین الاتحاد آن سال‌ها با امسال می‌بینید؟» صلصالی در پاسخ به این سوال گفت: در آن سال بازی رفت در عربستان برگزار و نتیجه 2 بر 2 مساوی شد. ما در نیمه‌ نخست خیلی بد بازی کردیم و با 2 گل عقب افتادیم اما در نیمه دوم عالی بودیم و نتیجه را به تساوی کشاندیم. الاتحاد امسال را دقیق نمی‌شناسم اما در آن دوره تیم بسیار خوبی داشتند. به نظر من اینکه بازی در زمین بی‌طرف برگزار می‌شود، به سود ذوب‌آهن است.

وی با اشاره به عدم حمایت کافی مسئولان ورزش از ذوب‌آهن به عنوان تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا، بیان کرد: این بی‌توجهی نسبت به ذوب‌آهن همیشه وجود داشته است. سالی که به فینال آسیا رسیدیم برای کسی چندان مهم نبود اما پارسال که پرسپولیس به فینال رسید توجه زیادی به این تیم شد. در فوتبال ما همیشه بین استقلال و پرسپولیس با سایر تیم‌ها تفاوت قائل شده‌اند و این موضوعی همیشگی بوده است. به نظر من بازیکنان ذوب‌آهن نباید تمرکزشان را روی این مسئله بگذارند.