انس با قرآن برکت و معنویت زندگی را دوچندان می‌کند

انس با قرآن برکت و معنویت زندگی را دوچندان می‌کند

انس با قرآن برکت و معنویت زندگی را دوچندان می‌کند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت صاحب‌الزمان (ع) گفت: هر چه با قرآن رفاقت کنیم زندگی ما با برکت‌تر است و معنویت بیشتری به همراه دارد و در زندگی خانوادگی، زندگی اجتماعی و در زندگی کاری توفیق ویژه‌ای خواهیم داشت.

به نقل از روابط عمومی سپاه حضرت صاحب‌الزمان(عج)، حجت‌الاسلام والمسلمین رحمت‌الله صادقی در افتتاحیه مسابقات قرآن کریم کارکنان سپاه استان اصفهان با تبریک فرا رسیدن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) اظهار داشت: از اینکه مسابقات قرآنی کارکنان سپاه در چنین روزی برگزار شد آن را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم در این ایام توفیق داشته‌ باشیم تا از برکات آن بهره ببریم.

وی به اهمیت قرآن و قرآن‌دوستی اشاره کرد و با بیان روایتی از حضرت رسول اکرم(ص) تصریح کرد: ما پاسداران و سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی باید عنایت ویژه‌ای به قرآن داشته باشیم و تا زمانی که با قرآن مانوس باشیم، انس دیگران در ما اثری نداشته و تا زمانی که با اهل‌بیت(ع) رفاقت و دوستی داریم انس دیگران بر انس و رفاقت با اهل بیت(ع) قابلیتی ندارد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت صاحب‌الزمان(ع) خاطرنشان کرد: هر چه با قرآن رفاقت کنیم زندگی ما با برکت‌تر است و معنویت بیشتری به همراه دارد و در زندگی خانوادگی، زندگی اجتماعی و در زندگی کاری توفیق ویژه‌ای خواهیم داشت.

وی ادامه داد: اگر با قرآن مانوس شویم علاوه بر اینکه در این دنیا همراه با زندگی و معیشت ما است در آخرت نیز با ما همراه خواهد بود. حضرت زهرا(س) خطاب به حضرت علی(ع) عرضه داشتند در شب اول قبر برای من قرآن بخوان و به فرموده پدرم نورانیت قرآن باعث می‌شود من از تنهایی نجات پیدا کنم.

صادقی عنوان کرد: شرط رهایی از تنهایی در دنیا، برزخ، فشار قبر، آخرت و عبور کردن از پل صراط مانوس بودن با قرآن کریم است. امام صادق(ع) در روایتی فرموده‌اند که هر چه بیشتر در دنیا قرآن خوانده باشیم درجات ما در بهشت بالاتر است و درجات بهشت به اندازه آیه‌های قرآن است.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «خداوندا زندگی ما را زندگی قرآنی قرار بده» خاطرنشان کرد: حضرت رسول اکرم(ص) در روایتی می‌فرماید کسی که در دنیا با قرآن رفاقت داشته و در آن تدبر و پژوهش کند زندگی سعاتمندی را پیدا می‌کند، مرگ وی مانند مرگ شهدا می‌شود، در روز قیامت از اهل نجات‌یافتگان است و از آتش سخت روز قیامت نجات پیدا می‌کند و قرآن کلام الهی است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت صاحب‌الزمان(عج) با ذکر چند آیه از قرآن کریم اظهار داشت: در روایات آمده است که هر زمان خواستید با خداوند صحبت کنید، نماز بخوانید و هر زمان خواستید خداوند با شما صحبت کند قرآن تلاوت کنید اگر با قرآن در دنیا مانوس باشیم در روزی که همه تشنه هستند از برکات قرآن سیراب می‌شویم. رفاقت با قرآن وزن اعمال ما را در آخرت افزایش می‌دهد.