برف محورهای مواصلاتی استان اصفهان را در بر گرفت

برف محورهای مواصلاتی استان اصفهان را در بر گرفت

برف محورهای مواصلاتی استان اصفهان را در بر گرفت

برف محورهای مواصلاتی استان اصفهان را در بر گرفت

محورهای مواصلاتی استان اصفهان با وجود بارش برف و باران باز است، هرچند در محورهای کوهستانی حرکت به کندی صورت می‌گیرد و تردد با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

 باوجود گزارش‌های اداره کل هواشناسی استان اصفهان، از 24 ساعت گذشته تا کنون بیشتر مناطق استان شاهد بارش سنگین برف و باران هستند که بر این اساس تردد در برخی از محورهای مواصلاتی به‌کندی پیش می‌رود، اما همه مسیرها باز است.

به گفته حسین پور قیصری، رئیس پلیس‌راه استان اصفهان، مسیرها و راه‌های مواصلاتی باز و تردد در جریان است و هیچ مشکلی به دلیل بارش برف وجود نداشته است.

وی در خصوص وضعیت محورهای فریدون‌شهر، چادگان و خوانسار که بیشتری میزان بارش برف را داشتند به خبرنگار تسنیم گفت: تاکنون مشکلی وجود نداشته اما رانندگان باید زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و در محورهای کوهستانی با زنجیر چرخ تردد کنند.

رئیس پلیس راه استان اصفهان در ادامه تصریح کرد: در غرب استان به دلیل بارش برف، حرکت ماشین‌ها به‌کندی صورت می‌گیرد و در سمیرم و محور نجف‌آباد-داران و داران- الیگودرز برف و بوران گزارش شده و ترددها به‌کندی در حال انجام است.

پیش‌بینی افت محسوس دما و وزش شدید باد برای امروز و فردا

همچنین ابراهیم هنرمند کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: برای 24 ساعت آینده وضعیت هوا صاف تا قسمتی ابری و بارش پراکنده برف و باران را در قسمت‌های شمال، شرق و غرب استان پیش‌بینی می‌کنیم، همچنین افت محسوس دما برای فردا صبح و وزش باد نسبتاً شدید برای امروز بعد ظهر پیش‌بینی‌شده است.

فریدون‌شهر در صدر بارش‌ها

وی در خصوص میزان بارش برف در 24 ساعت گذشته گفت: در شهر اصفهان 7.0 میلی‌متر بارش برف گزارش شده است، همچنین برای چادگان 10 سانتی‌متر که از این میزان 7.5 میلی‌متر برف آب‌شده داشته، خوانسار 20 سانتی متر و 16.5 میلی‌متر برف آب‌شده، داران 10 سانتی‌متر و 6.1 آب ناشی از برف، سمیرم 26 سانتی‌متر برف و 20 میلی‌متر آب ناشی از برف گزارش‌ شده است.

هنرمند ادامه داد: برای شهرضا 0.5 میلی‌متر بارش، فرودگاه شهید بهشتی اصفهان 0.1 میلی‌متر و کاشان 3.2 میلی‌متر بارش برف، مبارکه 1.6 میلی متر و میمه 4.5 میلی‌متر بارش برف گزارش شده که 3 سانتی‌متر برف بوده است، همچنین برای نائین 1 میلی‌متر بارش، نطنز 6.6 میلی‌متر بارش که 4 سانتی‌متر برف بوده گزارش شده است. بیشترین میزان بارش‌ها مربوط به شهرستان فریدون‌شهر به میزان 38 سانتی‌متر بوده است و 25 میلی‌متر آب ناشی از برف را داشته است.

انتهای پیام/169/ش