آب پشت سد زاینده‌رود به ۷۶۴ میلیون مترمکعب رسید

آب پشت سد زاینده‌رود به ۷۶۴ میلیون مترمکعب رسید

آب پشت سد زاینده‌رود به ۷۶۴ میلیون مترمکعب رسید

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: میزان آب پشت سد زاینده‌رود در حال حاضر ۷۶۴ میلیون مترمکعب است که این میزان در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته، اما نسبت به میانگین درازمدت با کاهش روبه‌رو بوده است.

حسن ساسانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره وضعیت فعلی رودخانه و سد زاینده‌رود اظهار داشت: در حال حاضر میزان آب ورودی به مخزن سد زاینده‌رود 48 مترمکعب بر ثانیه و میزان خروجی نیز 92 مترمکعب بر ثانیه است.

وی افزود: میزان آب پشت سد زاینده‌رود در حال حاضر 764 میلیون مترمکعب است که این میزان در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته، اما نسبت به میانگین درازمدت با کاهش روبه‌رو بوده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ادامه داد: آب جاری در رودخانه زاینده‌رود مربوط به نوبت دوم کشت تابستانه کشاورزان است و آبی که در نوبت سوم و به مدت 20 روز رهاسازی می‌شود نیز تا نیمه دوم شهریورماه در رودخانه تداوم دارد.

وی در پاسخ به اینکه چه زمانی درباره جریان آب در زاینده‌رود در پاییز امسال تصمیم‌گیری می‌شود، گفت: هنوز در این خصوص تصمیم‌گیری نشده و باید ببینیم در پایان شهریورماه حجم آب پشت سد به چه میزان خواهد بود تا در جلسه شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود در این باره تصمیم‌گیری شود.