متخلفان آفرودسوار کویر مرنجاب شناسایی شدند

متخلفان آفرودسوار کویر مرنجاب شناسایی شدند

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: متخلفان آفرودسوار کویر مرنجاب که با تعقیب کل وحشی باعث هلاکت این گونه ارزشمند شده بودند، شناسایی شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،ایرج حشمتی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به انتشار گسترده فیلم تعقیب یک کل وحشی توسط آفرودسواران در کویر مرنجاب اظهار داشت: با توجه به حساسیت این موضوع مراتب سریعاً در دستور کار قرار گرفت و مراحل شناسایی این افراد آغاز شد.

او با اشاره به اینکه متخلفان در نهایت شخصاً به اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل مراجعه کردند، ابراز داشت: با پذیرش تخلف از سوی این آفرودسواران پرونده‌ای برای آن‌ها تشکیل شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه با توجه به قوانین جاری جریمه تلف شدن کل وحشی از متخلفان دریافت شد، تصریح کرد: از این افراد ۲۵۰ میلیون ریال دریافت و به حساب دولت واریز شد.

او با اشاره به اینکه پس از مراحل مقدماتی پرونده متخلفان به مراجع قضائی ارسال شد، تاکید کرد: رخ دادن این حوادث به دلیل گردشگری‌های ناهمسو با محیط زیست است که امیدواریم با تمهیدات و تدابیر اندیشیده شده توسط دستگاه‌های ذی ربط دیگر شاهد این چنین حوادث تلخی نباشیم.

چندی پیش کلیپی به طور گسترده در فضای مجازی انتشار یافت که گروهی آفرودسوار با تعقیب یک کل وحشی در کویر مرنجاب سبب خستگی و تشنگی این حیوان شدند و در نهایت متأسفانه این حیوان در اثر استرس ناشی از این تعقیب و عوارض بعد از آن هلاک شد.