اصفهان| نخستین رویداد تولید محتوای تخصصی در فضای مجازی برگزار می‌شود

فضای مجازی

فضای مجازی

اصفهان| نخستین رویداد تولید محتوای تخصصی در فضای مجازی برگزار می‌شود

مسئول فضای مجازی بسیج استان اصفهان با اشاره به برگزاری نخستین رویداد تولید محتوای تخصصی در فضای مجازی گفت: هدف اصلی توانمندسازی فردی و تیمی شرکت‌کنندگان، کشف استعداد و ایجاد فضای اشتغال برای جوانان و نوجوانان است.

اشاره به نقش‌آفرینی گام دوم انقلاب اسلامی با توجه به ابزارها و فرصت‌های موجود دنیای امروز اظهار داشت: نخستین رویداد و رزمایش تولید محتوای تخصصی در فضای مجازی، در بخش‌های مسابقه، پویانمایی و ساخت بازی‌های اندرویدی و… در آستانه دهه فجر طراحی‌شده که هم‌زمان با رویداد کشوری در 31 استان برگزار می‌شود.

وی افزود: این رویداد بین تیم‌هایی متشکل از تمام شهرستان‌های استان در 48 ساعت فشرده برگزار می‌شود که روز چهارشنبه ساعت 9 صبح موضوع رویداد به‌صورت کشوری اعلام می‌شود و گروه‌ها در بازی‌سازی، موشن‌گرافی و انیمیشن شروع به نوشتن سناریو می‌کنند و با توجه به داشتن تخصص تولید محتوا را انجام می‌دهند.

مسئول فضای مجازی بسیج استان اصفهان بابیان اینکه کمیته داوران در هر بخش آثار برتر را انتخاب و معرفی ‌می‌کنند، گفت: این آثار برگزیده به رویداد کشوری برای معرفی محصولات برتر دیجیتالی معرفی می‌شوند و درواقع این‌یک رویداد کشف استعداد در سطح استان اصفهان است و در این 48 ساعت راهنماها و مربیانی تمام‌وقت در محیط رویداد حضور دارند و به آن‌ها مشاوره می‌دهند.

وی تصریح کرد: هدف اصلی توانمندسازی فردی و تیمی شرکت‌کنندگان است و با اینکه محدوده سنی ندارد اما مخاطب آن بیشتر نوجوانان و جوانان هستند.

غفوری بابیان اینکه بستر فضای مجازی در دست و اختیار بیگانگان است، خاطرنشان کرد: همچنان مطالبه اینترنت ملی و سامانه اطلاعات ملی محقق نشده است، تنها امکان حال حاضر این است که با تولید محتوای انقلابی مقابل این هجمه فرهنگی علیه مبانی انقلاب و اندیشه اسلامی بایستیم.

وی افزود: شرکت در رویداد برای عموم آزاد است و به‌صورت انفرادی امکان شرکت نیست و افراد حتماً باید به‌صورت تیمی دریکی از شاخه‌ها حضور یابند و البته تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند.

مسئول فضای مجازی بسیج استان اصفهان با اشاره به ایجاد فضا و فرصت شغلی برای شرکت‌کنندگان، یادآور شد: آثار برتر معرفی خواهند شد و برگزیدگان هدیه‌های نفیسی دریافت خواهند کرد، علاوه بر این شناخت استعداد‌ها و معرفی به رویداد کشوری صورت گرفته و فرصت اشتغال نیز ایجاد می‌شود، همچنین افتتاحیه این رویداد چهارشنبه 2 بهمن‌ماه سال جاری در حسینیه شهدای بسیج استان اصفهان برگزار می‌شود که تا روز جمعه ادامه دارد.