مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن: رادولوویچ با فوتبال روز آشناست؛ به دنبال جذب مهاجم هستیم

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن: رادولوویچ با فوتبال روز آشناست؛ به دنبال جذب مهاجم هستیم

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره سطح فنی و توانایی‌های “میودراگ رادولوویچ” سرمربی جدید این تیم گفت: رادولوویچ با توجه به سوابقش، سطح فنی خوبی دارد و با فوتبال مدرن کاملا آشنا است.

حسن استکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره حضور “میودراگ رادولوویچ” در راس کادر فنی ذوب‌آهن  اظهار داشت: رادولوویچ طی چند روزی که بر سر تمرینات حاضر بوده، شور و اشتیاق زیادی از خود نشان داده است. به طور کلی مربیان خارجی خصوصا مربیان صربستانی و کروات روی نظم و انضباط بسیار حساس هستند و رادولوویچ نیز همین‌گونه است.

وی ادامه داد: بازیکنان تیم با حضور رادولوویچ از انگیزه بالایی برخوردار شده‌اند، به هر‌حال این مربی تاکنون در ایران فعالیت نداشته و با بازیکنان آشنایی چندانی ندارد و همین باعث شده تا بازیکنان خصوصا جوان‌ترهای تیم انگیزه زیادی پیدا کنند و تلاش کنند تا به چشم رادولوویچ آمده و برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی، مدنظر سرمربی باشند.

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با اشاره به فاصله زمانی کم اضافه شدن رادولوویچ به کادر فنی تا زمان آغاز نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر، خاطرنشان کرد: به هر حال وقتی مربی با این فاصله زمانی کم به تیمی اضافه می‌شود، در هفته‌های نخست فیلم بازی‌های قبلی را بازبینی می‌کند و به طور نرمال به استخوان‌بندی تیم دست نمی‌زند. ذوب‌آهن نیز از این قاعده مستثنی نیست و تیم با ارنج قبلی به میدان می‌رود تا رادولوویچ بعد از گذشته 2 تا 3 هفته شناخت کافی را از تیم به دست آورد و تغییرات مدنظرش را اعمال کند. با خود رادولوویچ هم که در این زمینه صحبت کردم، گفت که هنوز شناخت کافی از بازیکنان ندارد و ابتدا باید آن شناخت لازم را به دست آورد، بعد از آن با توجه به توانایی بازیکنان سیستم مدنظرش را انتخاب و پیاده کند.

وی در پاسخ به این سئوال که در این مدت سطح توانایی فنی و دانش رادولوویچ را چگونه ارزیابی کرده‌اید، گفت: به طور کلی مربیان خارجی به خاطر استفاده از کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی روز دنیا و شرکت در کلاس‌های متعدد و همچنین پیگیری فوتبال روز دنیا، با فوتبال روز آشنایی کامل دارند. رادولوویچ هم با توجه به سابقه مربیگری در تیم ملی لبنان، سطح فنی خوبی دارد و با فوتبال مدرن کاملا آشنا است.

استکی درباره درخواست رادولوویچ برای جذب مهاجم افزود: الان فقط می‌توانیم با بازیکنان آزاد قرارداد ببندیم و باشگاه به دنبال جذب بازیکن آزاد در پست مهاجم چه ایرانی و چه خارجی است و چند گزینه نیز مدنظر دارد. به هر حال تغییرات مدیریتی که پیش می‌آید، برخی از این تغییرات به نفع باشگاه است و برخی دیگر به ضرر باشگاه می‌شود. امیدوارم امسال به خیر و خوشی تمام شود تا از فصل آینده ذوب‌آهن به شرایط ایده‌آل برسد.