همچنان آماده مناظره با وزیر صنعت درباره شرکت فولاد مبارکه هستم

همچنان آماده مناظره با وزیر صنعت درباره شرکت فولاد مبارکه هستم

همچنان آماده مناظره با وزیر صنعت درباره شرکت فولاد مبارکه هستم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: همچنان آماده انجام مناظره تلویزیونی درباره عملکرد مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان هستم.

حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره واکنش‌ها به سخنانش درباره وضعیت شرکت فولاد مبارکه اظهار داشت: طبق صحبت‌های قبلی خود درباره شرکت فولاد مبارکه همچنان آماده انجام مناظره تلویزیونی در این باره هستم.

وی با تأکید بر اینکه این مناظره باید به صورت زنده از تلویزیون پخش شود، افزود: بحث من درباره حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه بوده و شخص ایشان یا وزیر صنعت، معدن و تجارت باید در این مناظره شرکت کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از همین‌ جا دوباره برای شرکت در این مناظره در هفته جاری اعلام آمادگی می‌کنم، ادامه داد: جایگاه نماینده از نظر پست سازمانی در سطح وزیر است و شخص وزیر باید در مناظره حضور یابد. برای سخنان خود اسناد و مدارکی در اختیار دارم و همچنان آماده حضور در این مناظره هستم.

وی درباره انتشار برخی اسناد درباره حکم بازگشت به‌کار مدیرعامل فولاد مبارکه در فضای مجازی و همچنین واکنش به ادعای او درباره کاهش تولید در این شرکت گفت: مدیرعامل فولاد مبارکه چند روز پیش مصاحبه‌ای انجام داده و اذعان کرده تولید این شرکت کاهش پیدا کرده است. یکی از رسانه‌ها نیز در گزارشی به موضوع کاهش تولید شرکت فولاد مبارکه پرداخته است. در حال حاضر موارد اولیه‌ای که این شرکت برای تولید دارد، برای 2 هفته کفایت می‌کند و ذخیره مواد اولیه ندارد.

موسوی لارگانی تصریح کرد: فولاد مبارکه در حال حاضر ظرفیت تولید 10 میلیون و 300 هزار تن فولاد را دارد که باید در چشم‌انداز 20 ساله  به 20 میلیون تن در سال برسد، در حالی که پیش‌بینی این شرکت برای میزان تولید در سال 98 تنها 8 میلیون تن است. بعد هم قصد دارند بگویند ظرفیت تولید را بالاتر بردیم و برای مثال 8.3 یا 8.5 میلیون تن محصول تولید کردیم.

وی بیان کرد: شرکت فولاد مبارکه برای اینکه فعالیت خود را مثبت جلوه دهد 2 پروژه‌ای که در سال‌های 95 و 96 در زمان مدیرعاملی بهرام سبحانی افتتاح شده بود و فیلم، تصاویر و اخبار آن در رسانه‌ها موجود است را در روزی که قرار بود وزیر صمت به اصفهان بیاید در لیست افتتاح قرار داده بود تا دوباره آنها را افتتاح کند، در حالی که اقدامات این‌چنینی نمی‌تواند موفقیت مدیرعامل این شرکت را ثابت کند.