۱۵۲ بقعه متبرکه استان اصفهان به طور ویژه میزبان مراسم دعای عرفه است

بقعه متبرکه استان اصفهان

بقعه متبرکه استان اصفهان

معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: همزمان با سراسر کشور دعای عرفه به صورت ویژه در جوار حرم مطهر۱۵۲ امامزاده عظیم‌الشان و بقاع متبرکه استان اصفهان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام ولی‌الله روان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به مراسم روز عرفه اظهار داشت: مراسم دعای عرفه در مساجد، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه استان اصفهان برگزار می‌شود.

بقعه متبرکه استان اصفهان
بقعه متبرکه استان اصفهان

وی افزود: دعای عرفه به‌طور ویژه در جوار حرم مطهر 152 امامزاده واجب‌التعظیم استان اصفهان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در امام‌زاده‌ها از برکات معنوی و اخروی این دعا استفاده کنند.

معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه نماز عید قربان در مساجد، تکایا و امام‌زاده‌های استان اقامه می‌شود، گفت: نماز عید قربان به صورت ویژه در 35 بقعه شاخص با هماهنگی ستاد نماز جمعه استان و شهرستان‌ها برپا می‌شود.

وی تصریح کرد: امام‌زادگان، پایگاه‌های دینی هستند و برنامه‌های مختلف فرهنگی در دهه ولایت در این بقاع برگزار می‌شود و در این راستا از روز سه‌شنبه نهم ذی‌الحجه همزمان با نخستین روز دهه ولایت، دعای پر فیض عرفه قرائت و همچنین جشن‌های ولایت علوی، اکمال دین نبوی در مساجد و بقاع استان اصفهان برگزار می‌شود.

روان ادامه داد: هدف از اجرای برنامه و برگزاری جشن‌ها در این ایام، ترویج فرهنگ وقف، نهادینه کردن فرهنگ غدیر در جامعه و تبیین جایگاه امامت و ولایت و تبدیل بقاع به قطب فرهنگی است.