ذوب‌آهن و پارس جنوبی؛ پیش به سوی شروع دوباره

 ذوب‌آهن و پارس جنوبی

 ذوب‌آهن و پارس جنوبی

 ذوب‌آهن و پارس جنوبی؛ پیش به سوی شروع دوباره

نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر که بعد از برگزاری هفته شانزدهم با تعطیلی یک ماهه‌ای روبه‌رو شده بود از این هفته آغاز شده و ذوب‌آهن در نخستین گام میزبان تیم پارس جنوبی جم است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، هفته نخست دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر، جام خلیج فارس روز5 بهمن ماه با برگزاری 4 دیدار ادامه می‌یابد که در یکی از این مسابقات، تیم فوتبال ذوب‌آهن در ورزشگاه فولادشهر میزبان پارس جنوبی است.

نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر که بعد از برگزاری هفته شانزدهم با تعطیلی یک ماهه‌ای مواجه شده بود، از این هفته آغاز شده و ذوب‌آهن در نخستین گام میزبان تیم پارس جنوبی جم است.

تعطیلات زمستانه لیگ را می‌شد فرصت طلایی سبزپوشان اصفهانی برای شروع دوباره دانست، اما تعلل مدیران ذوب‌آهن در فصل نقل و انتقالات امیدها را برای این تیم کم‌رنگ کرده است. ذوبی‌ها که فصل را با منصوریان آغاز کرده و سعی داشتند تا با حفظ اسکلت اصلی تیم و یارگیری محدود برای ترمیم نقاط ضعف ذوب‌آهن، روند موفقیت‌آمیز فصل قبل را ادامه دهند، در عمل موفق نبوده و نیم‌فصلی کابوس‌وار را پشت سر گذاشتند. نتایج ضعیف ذوب‌آهن باعث شد تا مسئولان این تیم در اواخر فصل دست به تغییر کادر فنی بزنند، اما برکناری منصوریان نیز چاره‌ساز نبوده و سبزپوشان همچنان نتایج ضعیفی را به دست آوردند.

با شروع تعطیلات نیم‌فصل، انتظار می‌رفت که مدیران ذوب‌آهن در اسرع وقت سرمربی جدید سبزپوشان را معرفی کرده و با مطابق با خواسته‌های او تیم را تقویت کنند. اما در عمل این اتفاق رخ نداده و بعد از گذشت حدود 40 روز از برکناری منصوریان، رادولوویچ هفته گذشته به عنوان سرمربی جدید ذوب‌آهن انتخاب شد. سبزپوشان در فصل نقل و انتقالات نیز روزهای خوبی را پشت سر نگذاشتند و چند مهره موثر این تیم از جمله مطهری، فخرالدینی و خلعتبری جدا شدند. با این حال ذوبی‌ها در فصل نقل و انتقالات چندان هم بیکار نبوده و با توجه به ضعف مفرط این تیم در درون دروازه مهدی خلیل، دروازه‌بان لبنانی تبار را به خدمت گرفتند. سبزپوشان اصفهانی همچنین فرشاد محمدی‌مهر و سجاد آقایی را نیز به خدمت گرفتند تا با جذب 3 بازیکن فعالیت خود در نقل و انتقالات زمستانه را به پایان برسانند و آماده شروع رقابت‌ها شوند.

سبزپوشان اصفهانی در نخستین گام از نیم‌فصل دوم لیگ برتر، میزبان پارس جنوبی هستند. دیداری سخت و حساس که با توجه به جایگاه 2 تیم در جدول و فاصله نزدیک امتیازی آنها، از اهمیت بالایی برخوردار است. سبزپوشان اصفهانی با 15 امتیاز در رده یازدهم جدول قرار دارند و پارسی‌ها با یک امتیاز اختلاف 14 امتیازی بوده و در رده دوازدهم جدول جای گرفته‌اند.

ذوب‌آهن در شرایطی آماده مصاف پارس جنوبی می‌شود که در فاز هجومی تضعیف شده و بهترین گلزن خود در این فصل را از دست داده است، با این حال حضور سجاد آقایی در کنار بازیکنانی مانند مهدی‌پور، چراغعلی، عباسی، حبیب‌زاده و پهلوان شرایط این تیم را در فاز هجومی قابل قبول نشان می‌دهد. در فاز دفاعی ذوبی‌ها از شرایط خوبی برخوردار بوده و اضافه شدن مهدی خلیل نیز می‌تواند دست رادولوویچ را برای چیدن ترکیب دلخواهش باز بگذارد.

در آن سو پارس جنوبی نیز شرایطی مشابه با ذوب‌آهن داشته و نیاز مبرمی به 3 امتیاز این دیدار دارد. طلایی‌پوشان جم که فصل جاری را با کمالوند شروع کرده بودند؛ اسیر مشکلات مالی عدیده شده و در نهایت مجبور به تغییر کادر فنی شده و هومن افاضلی جایگزین کمالوند شد. پارسی‌ها در طول نیم‌فصل نخست نتایج ضعیفی را کسب کرده‌ و در هر 2 فاز هجومی و دفاعی عملکرد ضعیفی از خود به جای گذاشته‌اند. طلایی‌پوشان جم در 7 بازی آخر خود تنها یک پیروزی به دست آورده و 3 تساوی و 3 شکست در کارنامه‌شان دیده می‌شود. شاگردان افاضلی در فاز هجومی تنها 13 گل را به ثمر رسانده‌اند و دریافت 17 گل، نشان از ضعف این تیم در فاز دفاعی دارد.

نزدیکی زیاد امتیازات و جایگاه تیم‌های پایین جدول، تقابل ذوب‌آهن و پارس جنوبی، این دیدار را تبدیل به یک بازی سخت و نفس‌گیر کرده که هر 2 تیم از انگیزه بالایی برای کسب نتیجه در آن برخوردار هستند و باید دید تفکرات کدام مربی سرنوشت این دیدار را رقم خواهد زد.

برترین گلزنان:

در تیم ذوب‌آهن دانیال اسماعیلی‌فر 2 گل و در تیم پارس جنوبی محمد نوری با 6 گل زده، بهترین گلزنان 2 تیم هستند.

محرومان و مصدومان:

هر 2 تیم با ترکیب کامل در این بازی حاضر بوده و بازیکن محروم و یا مصدومی ندارند.

ترکیب احتمالی ذوب‌آهن:

معراج اسماعیلی، محمد نژادمهدی، وحید محمدزاده، هادی محمدی، حمید بوحمدان، محمدرضا عباسی، قاسم حدادی‌فر، مهدی مهدی‌پور، دانیال اسماعیلی‌فر، حمید ملکی و سجاد آقایی.

سرمربی: میودراگ رادولوویچ

ترکیب احتمالی پارس جنوبی:

مسعود پورمحمد، بابک حاتمی، فریبرز گرامی، نیما انتظاری، محمود شفیعی، پوریا آریاکیا، مگنو باتیستا، محمد نوری، متین کریم‌زاده، شهرام گودرزی و رضا خالقی‌فر.

سرمربی: هومن افاضلی

برنامه سایر بازی‌های هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

شنبه 5 بهمن

ماشین‌سازی – سپاهان

پیکان – نساجی مازندران

گل‌گهر سیرجان – سایپا

یک‌شنبه 6 بهمن

پرسپولیس – تراکتور

نفت‌ مسجد سلیمان – صنعت‌ نفت آبادان