انواع رینوپلاستی

جراحی زیبایی

انواع رینوپلاستی

انواع رینوپلاستی برای جراحی بینی و تغییر شکل بینی توسط جراح بینی مورد استفاده قرار میگیرد ، از انواع رینوپلاستیرینوپلاستی نژادی یکی از این انواع است؛ از آنجا که بینی نژاد های مختلف ظاهر منحصر به فردی برای خود دارد از روش های جراحی زیبایی مختلفی برای اعمال زیبایی این نژاد ها استفاده میشود و در زمان جراحی بینی علاوه بر بهبود ظاهر بینی سعی بر این شده استن که نژاد بینی هم حفظ شود .

رینوپلاستی کاهشی از نوع دیگری از انواع رینوپلاستی است که هدف آن بیشتر بر روی پل بینی، نوک بینی و سوراخ بینی بیش از حد پهن میباشد و پزشک برای زیباسازی ظاهر فرد بخشی از استخوان و یا غضروف را حذف میکند.

انواع رینوپلاستی : رینوپلاستی گوشتی

رینوپلاستی افزایشی در مواردی استفاده میشود  که پزشک از پیوند بافت و استخوان برای ایجاد پل بینی و یا نوک بینی استفاده کند. اگر بیمار طی حادثه ای قسمتی از بینی خود را  از دست بدهد، از رینوپلاستی ترمیمی برای جراحی بینی بهره گرفته میشود .

اگر هدف از رینوپلاستی تغییر ظاهر و عملکرد بینی باشد ، از رینوپلاستی پس از ضربه برای انجام عمل استفاده میشود.

رینوپلاستی بینی گوشتی

رینوپلاستی بینی های گوشتی : بینی هایی که دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف هستند بینی گوشتی نامیده میشود به روش ها و  تکنیک هایی که می توان از طریق آن بینی را جراحی کرد، رینوپلاستی می گویند.

از کجا بفهمیم بینی گوشتی داریم؟

بینی را گوشتی می گوییم که در نگاه اول شکل خاصی ندارد  و نوک گردی دارد ودرمعاینه وقتی انگشت اشاره را روی آن فشار می دهیم مانند بینی بوکسورها و رزمی کاران کاملا فرو رفته وبه اصطلاح غضروفهای بسیار ضعیفی دارد.

آیا هر بینی ای که قسمت پایینی بزرگی دارد بینی گوشتی محسوب می شود؟

این دقیقا اشتباهی است که اکثر مردم مرتکب می شوند.یعنی بینی غضروفی را با گوشتی اشتباه می گیرند. بینی غضروفی در معاینه وبا فشار انگشت به سختی فرو می رود حال آنکه بینی گوشتی به راحتی فرو می رود.

اواع رینوپلاستی گوشتی

پوست از اجزای خیلی مهم در جراحی بینی است. پوست علاوه بر این که ساختمان های زیرین خود را می پوشاند در مشخص کردن نوع بینی که گوشتی است یا استخوانی تاثیر بسیاری را دارد . اگر پوست بینی ضخیم باشد، بینی گوشتی و اگر پوست بینی نازک باشد، نوع بینی استخوانی میباشد.

در این نوع جراحی ها استخوان و غضروف بینی که همان بافت سخت است تغییر شکل داده میشود . در واقع پزشک با تجربه و هنری که دارد خود این نوع بینی ها را که ضعیف هستند بازسازی میکند . یکی از دیگر وظایف جراح بینی برداشتن قسمتی از چربی بینی میباشد  که معمولا جراح بینی انجام می دهد. امکان تزریقات پس از رینوپلاستی گوشتی  برای از بین بردن باقی چربی ها وجود دارد.

آیا نتیجه عمل رینوپلاستی بینی گوشتی خوب می شود؟

ضخامت و جنس پوست یکی از عوامل تاثیرگذار در نتیجه رینوپلاستی گوشتی است یعنی اگر پوست کلفت باشد و بینی هم طبق تعریف گوشتی باشد اصلا نباید تحت جراحی قرار بگیرد زیرا قطعا نتیجه نمی گیرد. اما اگر بینی گوشتی پوست نازکی را داشته باشد می توان غضروف ضعیف را با بانک غضروف تقویت کرد.

افتادگی بینی گوشتی بعد از عمل رینوپلاستی بینی گوشتی

بیشترافراد متقاضی دچجار نگرانی میشوند  که آیا بینی پس از جراحی دچار افتادگی می شود یا خیر، این مسئله رابطه ی بسیار نزدیکی با تکنیک هایی که توسط جاح به کار میرود بستگی دارد ، تخصص جراح ، دقت در حین جراحی و … در این عوامل تاثیر دارد. در واقع می توان گفت اگر استحکامات بخش زیرین به درستی انجام شود برگشتی در کار نخواهد بود  و نباید تورم ایجاد شده بعد از عمل را با آن اشتباه گرفت زیرا بعد از شش ماه به تدریج ورم بینی کم شده و تا دو سال بینی کوچکتر خواهد شد و به زیبایی آن اضافه خواهد شد.

باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که بینی های گوشتی در قیاس با بینی های استخوانی به زمان بیشتری برای رفع کامل تورم نیاز دارد.

آیا چاق شدن باعث بزرگی بینی بعد از عمل می شود؟

چاق شدن در بینی تاثیری را ندارد اما گاهی با چاقی بیش از اندازه با تغییر حالت صورت و تجمع در لپ ها و بیشتر شدن خط خنده چهره فرد به صورت کلی تغییر میکن

https://dr-najafbeygi.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *