کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی  که در واقع همان پیوند مو است از دغدغه های اصلی زیبایی در مردان و زنان است. کاشت مو به روش‎ها‎ی مختلفی برای افراد انجام می شود. بهترین روش کاشت موطبیعی زمانی انجام می‎شود که نتیجه کار به موهای طبیعی فرد شباهت بیشتری داشته باشد.

معمولا کاشت موی طبیعی به صورت سرپایی و بی حسی موضعی برای بیشتر افراد انجام می‎شود و به همین دلیل نمی توان آن را یک جراحی محسوب کرد.

کاشت موی طبیعی

در این فرایند، نوار باریکی مو از ناحیه پشت سر برداشته و به واحدهای فولیکولی تقسیم و در قسمت مورد نظر کاشته می‎شود.البته امروزه  با توجه به وجود تبلیغات گسترده در زمینه کاشت مو در برخی مواقع متقاضیان کاشت مو دچار سر در گمی شده اند ونمی داند واقعا به کجا مراجعه کنند، با چه کسی مشورت کنند با این وجود در انتخاب پزشک خود دقت کنید تا از نتیجه کاشت خود راضی باشید.

مقدمات کاشت موی طبیعی

زمانی که فرد قصد انجام کاشت موی طبیعی دارد در ابتدا باید یک کلینیک مناسب کاشت مو باتوجه به میزان تخصص، مهارت، سابقه کار، تجربه پزشک و مراقبت‎ها‎ی پس از کاشت، انتخاب کند. سپس توسط متخصص معاینه شود در صورتی که شرایط لازم برای کاشت مو را داشت ،این کار برای او انجام خواهد شد. اندازه گیری فشار خون، پانسمان سر، مشخص کردن ناحیه دهنده مو در پشت سر و بی حس کردن این ناحیه، از جمله مقدمات انجام کاشت مو می‎باشد که توسط پزشک صورت می‎گیرد.ودر نهایت پزشک  با انتخاب مناسب ترین روش بهترین کاشت مو را برای فرد انجام می دهد

آیا جراحی کاشت مو می تواند برای شما مناسب باشد؟

افراد بسیاری هستند که در مورد اینکه  برای کاشت مو طبیعی مناسب هستند از پزشک خود سوالاتی می پرسند در این مورد باید گفت که بیشتر مردانی که مبتلا به کم مویی متمرکز یا طاسی در یک منطقه خاص از سر هستند می توانند کاشت موی طبیعی را انجام دهند

آیا موهای کاشته شده طبیعی به نظر می رسد؟

اگر کاشت موی شما  به وسیله بهترین متخصص پوست ومو در تهران  که در این زمینه مهارت وتبحر لازم راداشته باشد انجام شود می توان گفت که نتیجه حاصل از کاشت موی طبیعی کاملا طبیعی به نظر می رسد در حدی که ممکن است آرایشگر موی شما هم به راحتی نتواندآن را تشخیص دهد البته همان گونه که در بالا اشاره شد تکنیک ها و میزان مهارت وتبحر پزشک در نتیجه کاشت بسیار تاثیر گذار است لذا نتایج حاصل از کار آنها نیز بسیار متفاوت می باشد.

از این رو در انتخاب کلینیک و پزشک متخصص  اطمینان حاصل کنید زیرا پروسه کاشت مو کاری دشواری می باشد. بنابراین اگر شما می خواهید نتایج کاشت موطبیعی داشته باشید باید در انتخاب پزشک خود نهایت دقت را به کار بگیرید.

آیا کاشت موی طبیعی درد ناک است؟

در هنگام انجام کاشت موی طبیعی به بیماران در نواحی برداشت وهمچنین در نواحی ترمیم داروی بی حسی موضعی تزریق می گردد.به همین دلیل  بسیاری از بیماران در هنگام انجام وپس از کاشت هیچ گونه درد یا ناراحتی نه در ناحیه برداشت موها و نه در ناحیه کاشت موها احساس نمی کنند البته در موارد بسیار کم ممکن است بیمار پس ازکاشت تا چند روز احساس بی حسی در نواحی ترزیق دارو داشته اند اما با گذشت این مدت این حس در آنهابرطرف می شود. با این وجود بسیاری از بیمارانی که تحت عمل کاشت موی طبیعی قرار گرفته اند پس از کاشت هیچ گونه درد و ناراحتی در حین عمل و پس از آن احساس نکرده اند.

آیا کاشت موی طبیعی سرطان زا است

کاشت موی طبیعی به هیچ عنوان باعث سرطان پوست نمی شود در سالهای اخیر به علت شیوع بیماری سرطان در جامعه وناکافی بودن اطلاعات مردم در این زمینه شایعاتی مانند سرطان زا بودن کاشت مو در جامعه رواج پیدا کرده است همان طور که گفته شد این تصور اشتباه است ومهم ترین عواملی که باعث ایجاد سرطان پوست می شوند عبارتند از: ژنتیک، برخی مواد معدنی مثل آرسنیک و سیلیکون، اشعه آفتاب، و بعضی از بیماری های ارثی می باشد. بنابراین شما بدون نگرانی می توانید کاشت مو طبیعی را انجام دهید.

آیا نتیجه کاشت موی طبیعی دائمی است؟

از آنجایی که فولیکول هایی که به نواحی طاسی سر فرد انتقال داده می شوند از موهای مقاوم خود  فرد انتخاب می شوند و این ریزش مو در این  موها بسیار کم اتفاق می افتد می توان گفت که موهایی که بر روی سر فرد کاشته می شوند دائمی هستند و هیچ گاه این موها یعد ازکاشت ریزش پیدا نمی کنند. و همان گونه که گفته شد دلیل عمده آن که این موها بعد از کاشت دچار ریزش نمی شوند آن است که این موها از نواحی مقاوم در برابر ریزش برداشته شده اند.

کاشت موی طبیعی در هر سنی انجام  می شود

ریزش موی مردانه در بیشتر آقایان یک فرآیند دائمی و رو به گسترش می باشد بنابراین بهتر است زمانی این کار را انجام دهید که اولاً به اندازه کافی از موها فرد ریخته شده باشد تا کاشت مو در شما به خوبی انجام شود .همچنین ریزش موی شخص باید به مرحله پایداروتقریباً ثابتی رسیده باشد. اما به طور کلی می توان گفت که حداقل سنی که معمولاً برای انجام کاشت موی طبیعی درنظرگرفته می شود ۳۰-۲۵ سالگی به بالا است.

کاشت مو عالی

با توضیحاتی که داده شد بیشتر افراد به دنبال کاشت مو عالی هستند باید گفت که هیچ روش کاشت مویی را نمی توان به طور قطع به عنوان بهترین روش برای کاشت مو عالی انتخاب کرد. متخصص کاشت مو با معاینه و مشاوره اولیه نهایت تلاش خود را می کند که کاشت مو عالی را برای شما انجام دهد.

کاشت مو عالی

بعد از انتخاب پزشک متخصص بهتر است به توصیه ها ی و پزشکتان کاملا اعتماد کنید تا نتیجه بهتری از کاشت موی خود بگیرید. در صورتی که پزشک معالج و متخصص شما روشی را با دلیل و منطق به شما پیشنهاد داد و مناسب شما دانست بهتر است به توصیه او عمل کنید. اما این را بدانید در صورت انتخاب روش نامناسب نتیجه کاشت مو خلاف تصور شما  خواهد شد.

توصیه هایی بعد از کاشت مو طبیعی

چند ساعت بعد از اتمام عمل جراحی FUT بیماران در پشت سر احساس درد می کنند که مربوط به برش جراحی است.این سردرد موقت بوده ظرف یکی دو روز بهبود می یابد.

برای تسکین درد می توان از مسکن های معمولی مانند استامینوفن ساده یا کدیین دار و یا از بروفن یا سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی استفاده کرد.

نکته مهم آن است که کاشت مو باعث سردرد دائمی نمی شود. افرادی که با روش غیر جراحی FUE) FIT) عمل شده اند بعد از عمل درد ندارند و نیاز به مسکن ندارند.

لازم است بیماران آنتی بیوتیک تجویز شده را به طور کامل مصرف کنند ولی نیازی به تکرار دوره درمان نیست.

در پایان عمل سر بیمار پانسمان می شود. پانسمان از موهای کاشته شده محافظت کرده و احساس امنیت و راحتی ایجاد می کند.مراقبت از پانسمان به خصوص شب ها موقع خواب خیلی مهم و حساس است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *